Sborová oznámení

Neděle 19. 5. 2024

1.    Po bohoslužbách prosíme konfirmandy, rodiče a kmotry, aby zůstali na společné fotografování.
2.    Pro čerstvé konfirmandy pořádá br. farář víkendovku ve dnech 21. až 23. června ve sborovém domě ČCE na Lázech u Kateřinic. Informace ke společnému pobytu už konfirmandi obdrželi.
3.    Dnešní svatodušní sbírka je celocírkevní a je určena pro Diakonii. Bude použita na výstavbu domova pro seniory ve Vendolí u Svitav. Více informací o účelu sbírky najdete na nástěnce.
4.    Presbyterům připomínáme, že zítra v pondělí se koná schůze staršovstva v 18h v Rožnově.
5.    Ve středu je biblická hodina pro děti ve 14:30 na faře. Andělky začínají ve Stříteži v 15:15h.
6.    Oznamujeme, že včera zemřela členka našeho sboru ses. Vlasta Stodůlková ze Stříteže. Pohřeb zesnulé se bude konat ve čtvrtek 23. května v 15h v kostele ve Stříteži.
7.    Od čtvrtka do soboty se v Praze uskuteční 2. zasedání 36. synodu Českobratrské církve evangelické.
8.    V sobotu 25. května budou v našem kostele v Rožnově církevně oddáni Veronika Růčková a Jakub Těšický.
9.    Příští neděli bude v našem sboru kázat br. farář Daniel Heller, který zároveň v Rožnově vykoná křest Davida Ma-tuštíka, syna manželů Kamily a Martina Matuštíkových. Rodiče bydlí v obvodu našeho sboru a br. Heller je v loňském roce oddával. Br. farář Hurta bude sloužit ve sboru v Jablůnce.
10.    Východomoravský seniorát srdečně zve na seniorátní evangelickou neděli, která se letos uskuteční ve sboru v Huslenkách 2. června.
11.    Do konce května trvá sbírka darů Jeronymovy jednoty. Prosíme, abyste na tuto sbírku nezapomněli, a odevzdali svůj dar včas. V minulosti jsme z tohoto stavebního fondu církve poměrně hojně čerpali, tak je třeba fond opět doplnit. Platební údaje jsou uvedeny v jarním sborovém dopise. Upozorňujeme, že dary, poskytnuté po 31. květnu již nebudou do letošní sbírky zahrnuty.